Jez. Attersee

Jez. Attersee

Postprzez Administrator » 27 sty 2014, o 16:43

Przepiękne jezioro Attersee położone jest w samym centrum regionu Salzkammergut. Ma 20 km długości, 4 km szerokości. Rozciąga się na powierzchni 47 km kw. i posiada linię brzegową o długości ok. 50 km. Najlepsze warunki do nurkowania panują tutaj wiosną i jesienią. Jeśli chodzi o podwodne atrakcje i wybór odpowiedniego miejsca do nurkowania najlepiej jest zasięgnąć opinii, w jednej z lokalnych baz nurkowych. Możemy być pewni, że otrzymamy tam mnóstwo praktycznych informacji wraz z mapką jeziora i opisem najbardziej ciekawych miejsc.
W zasadzie nurkować można w dowolnie wybranym przez nas miejscu. Większość jednak nurkowisk znajduje się wzdłuż wschodniego brzegu jeziora. Jadąc drogą przylegającą do samego jeziora, bez trudu odnajdziemy wszystkie najciekawsze miejsca. Są one oznaczone wielkimi przydrożnymi tablicami informacyjnymi dla nurków.
Wystarczy się przy takiej tablicy się zatrzymać a znajdziemy na niej mapę nurkowiska z naniesionymi głębokościami i opisem wszystkich atrakcji czekających na nas pod wodą. Zwracajmy również uwagę na małe, niebieskie, przydrożne tabliczki z cyframi, które również są pomocne w odnajdywaniu interesujących nas stanowisk. Dodatkową wskazówką może być obecność nurków szykujących swój sprzęt na małych parkingach przy poboczu jezdni. Od nich też z pewnością uzyskamy wiele dodatkowych i przydatnych informacji. Jest to ciekawy widok kiedy jadąc wzdłuż brzegu jeziora co chwilę spotykamy tego typu grupki wchodzące praktycznie wprost z ulicy do wody.
Namiary GPS: N 47°51'13", E 13°33'24"
Maksymalna głębokość: 170m
Administrator
 
Posty: 30
Dołączył(a): 29 gru 2013, o 13:20

cron