Prelle

Prelle

Postprzez Administrator » 27 sty 2014, o 16:46

Bardzo popularny kamieniołom nie tylko wśród niemieckich płetwonurków. Ze względu na niewielką odległość od granicy polskiej można tutaj spotkać sporo rodzimej braci nurkowej.
Kamieniołom ma powierzchnię 1,8 ha. Przed wejściem na teren kamieniołomu jest obszerny plac gdzie można zaparkować samochód. Z parkingu mamy zaledwie kilkanaście metrów do zbiornika. Dojście do wody jest bardzo wygodne po niewielkich schodkach. Widoczność zależna jest od pory roku. Na dnie widoczne są resztki urządzeń z czasów eksploatacji kamieniołomu. Na pionowych ścianach możemy spotkać samotne półki skalne przypominające ambonę. Na głębokości 30 metrów w niektórych miejscach spotkamy niewielkie skupiska drzewek. Na głębokości 25 m znajduje się zatopiona łódź motorowa. Wstęp jest płatny.
Dojazd do zbiornika: Od przejścia granicznego w Zgorzelcu należy się kierować autostradą na Drezno. Po minięciu Bautzen i pokonaniu jeszcze 35 km zjeżdżamy z autostrady na miejscowość Pulsnitz dalej Bischheim aż w końcu dotrzemy do Häslich. Kamieniołom mieści się przy ulicy Dorfstraße 18.
Namiary GPS: N 51°15'48", E 14°14'53"
Maksymalna głębokość: 46m
Administrator
 
Posty: 30
Dołączył(a): 29 gru 2013, o 13:20

cron