Szlaban

Szlaban

Postprzez Administrator » 27 sty 2014, o 16:51

Ze względu na to, że kamieniołom jest w ciągłej eksploatacji nie można dojechać do samej wody. Droga dojazdowa zagrodzona jest szlabanem - zapewnie dlatego potocznie nurkowisko nazywane jest "Szlabanem". Na miejsce należy przejść piaszczystą utwardzoną droga ok. 400m. Akwen udostępniony tylko w dni wolne - brak opłaty. Nurkowanie nie jest legalne, ponieważ wstęp na ten teren jest zabroniony. W tygodniu drogą, która prowadzi do kamieniołomu jeżdżą z dużą prędkością ogromne ciężarówki. W sobotę i niedzielę można zanurkować bez problemu. Dobrze jest mieć ze sobą wózek na sprzęt ponieważ od parkingu do kamieniołomu jest kilkaset metrów do przejścia piechotką. Na miejscu w ciepłe dni dużo miejscowych plażowiczów.
Kamieniołom o stromych ścianach typowa zalana dziura w ziemi z dobrym dojściem do wody z piaszczysta plażą /wskazana mata na sprzęt/. Na dnie zatopione drzewa, stare rowery i trochę złomu w poprzek kamieniołomu na głębokości ok. 7m przeciągnięta poręczówka. Fałna i flora bardzo uboga - spotkałem kilka okoni i duże płocie roślinności brak poza porostami na blokach skalnych.
Dojazd do zbiornika: Zbiornik znajduje się niedaleko Goerlitz. Z autostrady A4 pierwszy zjazd w prawo za tunelem na Lobau, dalej najlepiej skorzystać z nawigacji GPS.
Namiary GPS: N 51°11’25”, E 14°46’26”
Maksymalna głębokość: 55m
Administrator
 
Posty: 30
Dołączył(a): 29 gru 2013, o 13:20

cron